Hermann Hesse: Hra se skleněnými perlami

Popis:

Utopický psychologický román

Název: Hra se skleněnými perlami

Edice:

Autor: Hermann Hesse

Překlad: Vratislav Slezák

Ilustrace:

Popis: Hra se skleněnými perlami (1943, Das Glasperlenspiel) je utopický román německo-švýcarského spisovatele Hermanna Hesseho, nositele Nobelovy ceny za literaturu za rok 1946.

Román je vyvrcholením Hessova díla a právě za něj obdržel Hesse Nobelovu cenu. Autor na něm pracoval od roku 1932 a vložil do něj všechny své dosavadní zkušenosti a víru v nepřemožitelnost myšlenky, postavené do služby života. Kniha musela vyjít ve Švýcarsku, protože se Hesse dostal na nacistickou černou listinu.

V románu se Hesse zabývá svým stálým tématem: problémem duchovního života v moderní době. Kniha líčí utopický budoucí svět, v němž se kulturní elita uzavře do vzdělanecké provincie s příznačným názvem Kastálie a pěstuje vědění i kulturu jako hru. Hra byla vytvořena Řádem, aby bylo mezi učenci dosaženo absolutního porozumění a harmonie mezi všemi obory, a představuje pohyb k ideálnímu cíli, hru s veškerým představitelným obsahem a hodnotami naší kultury. Protože však tato hra postrádá kontakty se skutečným životem, ztrácí smysl. Samotná touha po dokonalosti a virtuozitě ducha je podle Hesseho nesmyslná, neboť pravá duchovnost nemůže stát mimo svět.

Počet stran: 372

Formát: 140 x 203 mm

Vazba: Pevná, plátěná, s přebalem, matné lamino

Příloha:

Vyšlo: 1996

Nakladatelství: Volvox Globator

Stav: Razítka a samolepky knihovny, razítko VYŘAZENO, jinak perfektní

Poznámka: 1. vydání

Osobní předání možné po předcházející telefonické domluvě (722 711 226) v Kutné Hoře nebo v Praze, jinak posíláme na dobírku, poštovné a balné 120 Kč

Při objednávce více položek platíte jen jedno poštovné (podle rozměru a váhy zásilky), které Vám sdělíme e-mailem.

Knihu Vám můžeme také dopravit na Vaši adresu. V případě zájmu si o podmínky a cenu za dopravu napište na obchod@art-tour.cz

Oblast inzerce:

Celá ČR

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

13263512

Počet zhlédnutí:

2 418x

Zhlédnutí detailu:

137x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 036 912 inzerátů