Otázky navrhování jaderných reaktorů – v ruštině

Popis:

Otázky navrhování jaderných reaktorů – v ruštině - A. Kramerov, Moskva, 1971, 327 stran, 139 obrázků, 2 tabulky, 1800 výtisků.

Kniha je ruský originál z roku 1970 a ve 12 kapitolách se zabývá návrhem různých typů jaderných reaktorů od jejich jednotlivých částí až po celkovou koncepci z různých hledisek.

V první části se kniha zabývá základními částmi a typy reaktorů a podle štěpné reakce s tepelnými nebo rychlými neutrony a použitím různých typů moderátorů a chladiva od lehké, těžké vody a grafit až po chladiva kapalná, plynná nebo tekuté kovy. Podrobně se zde věnuje konstrukci vlastních palivových článků s ohledem na druh paliva, moderátoru a vlastní chlazení včetně ochrany proti přehřátí a roztavení.

Ve druhé části se věnuje návrhu a konstrukci samotné aktivní zony, uložení palivových a regulačních tyčí až po okruhy zajišťující oběh chladícího média pro výměníky sekundární části jaderného reaktoru. Uvádí také zásady pro konstrukci nádob lehkovodních reaktorů a ochranných krytů primárních okruhů. V závěru popisuje typy ochrany celého komplexu jaderně-energetického zařízení.

Kniha je ilustrována velkým množstvím výkresů konkrétních řešení.

Stav: viz foto.

Inzerent:rene.94
Telefon:731 018 731
Odpovědět na inzerát

Oblast inzerce:

Celá ČR

Druh inzerátu:

soukromá inzerce

Číslo inzerátu:

13603335

Počet zhlédnutí:

8 254x

Zhlédnutí detailu:

351x

PODAT INZERÁT ZDARMA

Ve vyhledávání je 1 044 486 inzerátů